تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواویهواوی یک کمپانی چند ملیتی است که مسئله فعالیت اصلی‌اش شبکه , تجهیزات ارتباطی و ارایه خدمات است . اگر‌چه که عموم ایرانیان هواوی را تحت عنوان کمپانی چینی خالق تلفن همراه گوشی میشناسند و گوشی موبایل هواوی برای ایرانیان از سایر زمینه‌های کار گروه هواوی برجسته تر است . بنابر مطالب پخش شده در ویکی پدیا ( اکونومیست ) , هواوی شرایط فعلی وسیع ترین شرکت ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی در عالم است . هواوی در سال نمایندگی هواوی توسط رن ژنگفی شالوده گذاری شد و تحت عنوان تولید کننده امکانات مخابراتی کار خویش را استارت کرد . مجموعه هواوی امروزه بالغ بر 140 هزار نفر کارمند داراست . آمار جذاب توجه اینجاست که حدود نیمی از این اشخاص در بخش‌های مختلف تحقیق و بسط کمپانی مشغول‌اند . بخش تحقیق و توسعه و گسترش هواوی در کشورهای چین , آمریکا , آلمان , سوئد , هند , روسیه و ترکیه فعال است . مضمون‌ کلمه هواوی در لهجه چینی به عبارت “ دستاورد چینی ” قابل تعبیر است . کمپانی هواوی خود ترجیح می دهد مارک هواوی با تلفظ “ wah - way ” – “ وا او ” خوانده شود .

 

دو خصوصی پر اسم و رسم از محصولات تلفن همراه هواوی وجود دارا هستند , محرمانه اسند و خصوصی هانر . اسند به معنای نقط ی اوج تصاحب کردن و هانر به معنای افتخار است . نامگذاری خصوصی اسند , لبریز بیراه وجود ندارد و می‌توان ادعا نمود هواوی در دنیای تبلت و تلفن همراه گوشی با محرمانه اسند مطرح شد و به نقط ی اوج خود رسید . کمپانی هواوی تمرکز متعددی بر صرفه جویی در پروسه تولید و ارتقاء منفعت وری دارد . به طوریکه با اعتنا به بها تمام شده موبایل هواوی در بازار جهانی , می‌توان اعلام کرد هواوی کاملا به‌این انگیزه دست یافته است . با سیاست منفعت وری و کاهش هزینه ایجاد , قیمت تلفن همراه هواوی همواره درتوان پایین‌تری نسبت به گوشی سامسونگ و گوشی سونی و دیگر سازندگان موبایل بوده است . در کنار منصفانه بودن قیمت تلفن همراه و تبلت هواوی , تجربه یکسری ساله نشان داده است که از دید کارایی و کیفیت , تولید ها هواوی با بیشتر برندهای مشابه قابل رقابت می باشند . هرچند که گوشی هواوی به گوشی قابل قبول دارای اسم و رسم است .

 

در سال 2006 مجموع فروش جهانی هواوی به حدود 11 میلیارد دلار آمریکا رسید . این رقم در سال 2009 به 20 میلیارد دلار رسید . فایده حاصله کمپانی هواوی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار ایالات متحده بوده است . هواوی امروزه با شرکت‌هایی مانند وودافون , تی گوشی و موتورولا قراردادهای همکاری قربت داراست .

 

هواوی علاوه بر گوشی گوشی و تبلت , در موضوع مودم‌های همراه و گجت‌های پوشیدنی هم فعالیت‌هایی داشته است .

 

امروزه عمده تولیدات تولیدی هواوی از سیستم دلیل اندروید استفاده مینمایند . گوشی‌های هواوی مقدار بالایی از بازار جهانی را تصرف کرده‌اند و با معرفی تبلت محبوب Huawei X1 , هواوی توانست در بازار تبلت به اقبال مناسبی دست یابد .